vyroba4

Aktuality

Nábytek na míru, vestavěná skříň, dětský pokoj nebo kuchyň? Vyberte si svého truhláře ve vašem městě a zařiďte si bydlení podle vašeho přání!


Realizované zakázky

Leden 06
Únor 04
Březen 09

Archív

Novinky, aktuality a užitečné informace

3.9.2012

Dnes si řekneme ve stručnosti něco o dřezech kuchyňských linek. Naše truhláři | stolaři v rámci zakázkové výroby nábytku na míru musí umět poradit zákazníkovi ohledně různých částí interiérů včetně kuchyňských linek.

Podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny dělíme dřezy na

 • Smaltované - zastaralá technologie, dnes již málo používané
 • Plastové - zastaralá technologie, dnes již málo používané
 • Nerezové - dnes velmi oblíbené, nevýhodou je, že časem ztrácí na lesku, avšak vydrží dlouho plnit svou funkci. Vyrábějí se v úpravě hladký nerez, tkaná struktura a mikrosktruktura.
 • Kombinace nerez_sklo - vhodné zajména pro moderní až hi-tech interiéry
 • Keramické - velmi oblíbené pro svou snadnou údržbu a pro svůj přírodní původ. Dobře se udržují, jsou odolné i proti chemikáliím a vyrábějí se v mnoha různých tvarech i barevných kombinacích.
 • Granit - vysoká odolnost a houževnatost, snadná údržba a prakticky neomezená životnost. Nevýhodou je relativně již vyšší cena.
 • Integrované - dřez je součástí pracovní desky (umělý kámen), takže nejsou vidět žádné spoje, spáry a celkový vzhled je dokonale kompaktní. Jsou velmi snadno ošetřovatelné. Nevýhodou je vysoká cena takového řešení.

 


 

26.7.2012

Správný dekor a vhodné kombinace kombinace barev pro Váš interiér pomůže vybrat katalog Kronospan Inspirace 2012. Najdete zde kombinace barev pro Váš nábytek, malbu stěn i podlahovou krytinu. Katalog obsahuje nejnovější trendy dekory aktuálního období. Na vzniku katalogu se podíleli zkušení designeři.

Vizualizace interiérů vybrané dezény představí také ve větší ploše, což pro zákazníky truhlářství - stolařství a nábytkových studií velmi užitečné. Kuchyně a další nábytek na míru si takto zákazníci snadněji představí a sladění barev interiéru bude hračkou.

Katalog Inspirace 2012


 

19.6.2012

V dubnu vyšel nový oficiální katalog kování Démos 2012. Zákazníci našich truhlářství | stolařství mají možnost nahlédnout ZDE a ZDE. Konkrétní doporučení vhodného kování k vašemu nábytku získáte přímo ve výrobě, kde Vám rádi poradíme.

Součástí nabídky jsou inovované řady závěsů, výsuvů, zámků, úchytek a věšáků. Dále pak interiérové a dveřní systémy, bohatý drátěný a šatní program, kolečka a nožičky i žaluzie a další doplňky včetně nabídky hliníkových profilů, nástěnných systémů a rámečků.

katalog

 


 

27.3.2012

MDF

Dalším materiálem velmi často používaným v truhlářství | stolařství je tzv. MDF deska. Nejčastěji se používají na kuchyňská dvířka, ale jejich využití je široké i vdalších oblastech výroby nábytku. Díky svojí homogennosti v deskách drží výborně veškerý použitý spojovací materiál. MDF desky lze snadno opracovávat a spojovat běžnými truhlářskými lepidly.

MDF desky lze dobře potahovat foliemi, dýhami, lamináty nebo lakovat. Velkou výhodou je maximálně široká nabídka barev RAL v různých stupních lesku. V současnosti je velmi poptávaná lakovaná MDF. Vizuálně vypadá velmi dobře. Není zde jako u lamina vidět přechod mezi hranou nábytku a samotnou plochou. Nevýhodou je větší citlivost na poškrábaní oproti laminu.

 


 

6.3.2012

Lamino

Lamino (LTD) patří k nejvíce používaným materiálům při výrobě nábytku. Je to otěruvzdorný materiál, částečně odolný i proti krátkodobé vlhkosti s extrémně širokou paletou dekorů a je cenově velmi atraktivní. Truhláři / stolaři s tímto materiálem rádi pracují, ikdyž se samozřejmě najdou fajnšmekři co nedají dopustit na nábytek ze dřeva. Předností lamina je především cenová dostupnost a vyšší tvrdost.

Jádro lamina tvoří dřevotříska DTD, polepená laminovacím papírem. Dle barevnosti se produkce rozděluje na Unidekor (jednobarevné lamino) a  dezény s hladkým, matným, lesklým, perlička, dřevní struktura povrchem. Tloušťka lamina je od 10mm, 12mm, 16mm, 18mm, 25mm jejich použitíse dá různě kombinovat. Běžnou stolovou desku naše truhlářství, stolařství nedoporučuje vyrábět s lamina slabšího než 18mm.

Hrany se dříve vyráběly pouze z melaminového papíru. Trendem poslední doby jsou plastové hrany, označované ABS. Jsou odolnější, než hrany papírové a jsou k dispozici v mnoha tloušťkách. Všechny dnes prodáváné desky jsou certifikované E1 - emisní třídou a jsou zdravotně nezávadné.

 


12.2.2012

 

Ergonomie a efektivita kuchyně je priorita

Truhláři, stolaři jsou prodlouženou rukou designera či architekta a obvykle do konečného uspořádání kuchyně na míru významně nezasahují. Podstatou ideální kuchyně je ergonomie tzv. fiktivní dráhy mezi varným, mycím centrem a lednicí, které by mělo splňovat určité logické a praktické rozvržení, aby činnosti a pohyb v kuchyni byly optimální.
trojuholnik
V případě zvládnutí alespoň průměrného výsledku v rozvržení těchto tří základních center máme podstatnou část úspěšně za sebou. Pokud k tomu ještě schopný designer nebo třeba samouk zvládne vybrat a použít vhodné doplňky, výsuvy, výklopy, osvětlení a pracovní desku, může si zákazník gratulovat.

Výsuvy
Kuchyně, která v dnešní době nemá výsuvy/plnovýsuvy, ale dvířka jsou na závěsy, není rozhodně ergonomická. Je nutné se neustále ohýbat a nepohodlně nádobí vyndávat a nepřehledně ukládat.

Výklopy
Výklopná dvířka v horních skříňkách by měla mít dobrá kuchyně. Pryč již jsou doby, kdy se horní skříňky otevíraly na závěsy a uživatel se o ně často uhodil do hlavy. 

Pracovní deska
Optimální výška pracovní desky, a její materiál hrají důležitou roli. Výšku desky vybírejte individuálně dle výšky vaší postavy od 85 do 105 cm.

 


1.2.2012

Otevírací systém TIP-ON pro AVENTOS HK od BLUM prostě zlehka ťuknete do výklopu a ten se otevře. K modernímu designu kuchyně, koupelny  či obývacího pokoje patří bezúchytkový nábytek. Snadné a komfortní otvírání bezúchytkových výklopů zajistí mechanický způsob otvírání TIP-ON pro AVENTOS HK.

Výhody:

 • Snadné otvírání lehkým ťuknutím
 • Poskytuje dobrý přístup do vnitřku skříňky
 • Dlouhá životnost
 • Harmonický design

2images_tip0134

 


 

20.1.2012

Novinky laminovaných dřevotřískových desek KRONOSPAN

Novinky zaujmou truhlářství a stolařství ČR i ty, kteří pečlivě sledují světové módní trendy či hledají opravdu kvalitní materiál pro výrobu nábytku. Nové dekory plně respektují současné designové trendy v oblasti nábytku a svým barevným laděním umožňují vytvořit harmonické a sladěné bydlení, ve kterém se snoubí jedinečnost s profesionální vizáží. Truhláři a stolaři

KRONOSPAN představuje novou strukturu MICROLINE (ML), která se uplatnila u nově představovaných dekorů Rigoletto stříbrné, Rigoletto bronzové, Rigoletto měděné a Buk metal, překvapí na první pohled svojí výraznou plastičností a dodá interiéru na osobitosti. Vychutnejte si rozmanitost nabídky dekorů s různými povrchovými strukturami.

novinky kronospan


 

10.12.2011

Dnes jsme zahájili provoz nových webových stránek věnujícím se výrobě nábytku na míru. Věříme, že naší zákazníci zde najdou kontakt na výrobce v dostupné vzdálenosti od svého bydliště a budou spokojeni s celkovými službami a hlavně kvalitou a cenou.